Květiny z WindowArt Techniky
   Pokud vás zaujaly WindowArt barvy a chcete s nimi vyzkoušet ještě něco jiného nabízím návod na květiny… 
        

  Co budete potřebovat:

drátek průměr cca 0,5-0,6mm, WindowArt barvy, korálky, fólii nebosahující PP, hrocené párátko, zelenou květinovou pásku

     
Připravte si průhledné desky – důležité je, aby fólie neobsahovala polypropylen – na některých deskách je již přímo značka – přeskrtnutá dvě písmena P. Z drátků si pomocí lahvičky od barev vytvořte pravidelná očka. Samozřejmě můžete tvarovat i volně v ruce, ale takto máte zaručeno, že velikostně budou všechny okvětní lístky stejně velké.
     
Z kroužků vytvarujte tvar okvětního lístku. Dbejte zejména na to, aby se tvar nedeformoval a drátek vám pěkně ležel na fólii. Smotané konce přizvedněte směrem nahoru.
     
Drátěná očka vyplňte barvou – můžete použít jednu barvu nebo kombinovat více barev. Moc pěkně vypadá prolínání barev, které vytvoříte v čerstvé barvě pomocí párátka. Do mokré barvy můžete ještě dále nasypat třpytky nebo drobné korálky – rokajl – záleží jen na vaší fantazii.
     
Nechejte důkladně zaschnout – nejlépe do druhého dne.
     
Sundejte drátky s barvou z fólie a pomocí ostrého řezáku odstraňte přečnívající barvu (tj. tu barvu, která se vám přelila přes kraj drátku). Z drátků a koráků si vytvořte pylové tyčinky.
     
Zkompletujte kytičku a stáhněte drátkem.
     
Spodek kytičky začištěte pomocí zelené květinové pásky, která je zároveň samolepící, takže není potřeba přidávat žádné další lepidlo. Stačí jen pevně omotávat a přitisknout.
      TIP: Stejný způsobem si můžete vyrobit motýla, naušnice nebo přívěšek. Výhodou okenních barev je, že i po zaschnutí zůstávají pružné a proto lze hotová vyplněná očka různě tvarovat.

Stejně jako květiny můžete vyrobit motýlky – tak jak vám to v Radách ptáka Loskutáka ukázala Lucka Faltýnková:

Komentáře