Dešťová hůl Tvoření s dětmi

Nápad vyrobit dešťovou hůl měla Nika již v létě – když po patchworkovém pobytu zbyla papírová trubka od vatelínu… začala tudíž megalomansky, ale pro vás si připravila návod na malou hůlku, kterou zvládne každý a na závěr se pochlubí i svou megaholí…

  Na výrobu dešťové hůlky potřebujete pevnou kartonovou trubičku – nejlepší jsou ty, na které jsou namotané sáčky, které visí u zeleniny a ovoce v hyper, supermarketech… stačí se dobře koukat a určitě tam nějakou prázdnou najdete. Dále budete potřebovat asi dvacet hřebíčků, dlouhé by měly být asi tak jako je vnitřní průměr trubičky.   Hřebíčky napíchejte do trubičky ve spirále v cca 2 až 3 cm rozestupech.  Tak takhle nějak by to mělo vypadat, když se kouknete do hůlky, ve které jsou již zapíchané hřebíky…    Poté si na látku obkreslete průměr trubičky a vystřihněte kolečko s průměrem o cca 1 cm větším než je nakreslené kolečko.  Stříhejte z přeložené látky, potřebujete získat dvě stejná kolečka.   Okraj látky rozstříhejte tak, že nástřih skončí u namalovaného kolečka. Stříhejte současně obě látky položené na sobě, ušetříte si práci.   Další krok vyžaduje pomoc dalšího človíčka, protože je nutné zároveň držet látku na trubce tak, aby vzniklo víčko a současně nastřižené kousky přitlačovat k boku trubky a přilepovat páskou – doporučujeme tuto žlutou pásku, dobře se s ní pracuje a dobře na ní drží poté barva…   Když máte zalepenou jednu stranu můžete začít „ladit“ – tj. sypejte dovnitř libovolnou náplň – zde třeba je použita rýže a mungo fazole – ale můžete zkusit i čočku, korálky, písek apod.  Vždy nasypte trochu do hůlky, druhou rukou ucpěte volný konec a zkuste hůlku několikrát otočit a poslouchejte… až se vám bude zvuk líbit, zalepte i druhý konec hůlky a ještě jednou nebo dvakrát omotejte páskou, celá hůlka se tím zpevní.   Hůlku můžete natřít akrylovou barvou, ale zde je použit jemný podklad pro lazurovací Home Art barvy, protože výborně kryje a není nutné natírat více nátěrů…

Látku můžete také natřít nebo ji nechte v její barvě, záleží jen na vás. 

Po zaschnutí barvy polepte hůlku ubrousky – postupně přilepujte tak, aby hůlka byla celá polepená. Ale můžete hůlku i namalovat nebo zkombinovat ubrousky a malby tak jak to vidíte na velké holi.

 

 

  Ještě doporučuji po dokonalém proschnutí nalepených ubrousků ještě nalakovat, to proto, že hůlka určitě půjde z ruky do ruky a díky laku zvýšíte její životnost :-))   Tak a tady vidíte tu Niky mega hůl… je to trubka dlouhá metr a půl, zapíchali jsme do ní dvě stovky hřebíků, na základovou barvu je ještě natřená oranžová lazurovací barva. Na závěr je malováno a ubrouskováno. Na závěr je také hůl nalakovaná, aby nám dlouho zdobila obývák bez poškození.   Nika zkombinovala své vlastní malůvky, které malovala lihovým silným fixem s nalepenými různými kousky ubrousků, bílé detaily jsou malované barvou na textil v lahvičce s hrotem… hlavně vybírala takové s etno motivy… najdete je samozřejmě v našem e-shopu. A ještě jeden nápad odjinud… místo hřebíků párátka…. a také originální zdobení….. koukněte SEM. Na zdobení jsou používány barvy Prisme, které také najdete v našem e-shopu.

 

A že nevíte jak taková deštná hůl hraje?? Pusťte si video 🙂  

Komentáře