Domeček na čaje Dekorace

Navrhla jsem pro vás novou dekoraci a když jsem dostala první prototyp, byla to pro mne výzva a hned jsem se vrhla do malování, abych si vyzkoušela, zda můj nápad funguje… 

Celý domeček je skládá z překližkových dílů, které přesně vyřezal laser. Díky tomu do sebe perfektně zapadají.

Dno domečku je z mdf desky.

  Dále jsem si připravila lepidlo na dřevo, akrylové barvy, ubousek s čajovými motivy a lepidlo na ubrousky.   Barvu můžete nanášet štětcem, ale já jsme tentokrát zkusila pracovat s houbičkou – nechává zajímavou stopu a jde to mnohem rychleji. 

Střechu  a dno jsem udělala měděnou akrylovou barvou, dno jsem ještě dodělala hnědou akrylovou barvou.

Díly samotného domku jsem také namalovala houbičkou a míchala jsem krémovou barvu s hnědou. Záměrně jsem nedělala jednolitou barvu.

 Z ubrousku si vystříhala a vytrhala motivy – trhání je dobré tam, kde nemůžete přesně vystříhnout.   Ubrousky jsem zbavila dvou spodních papírových vrstev a nalepila.  Po zaschnutí ubrousku jsem slepila díly domku. Zámečky do sebe přesně zapadají, při natírání barvy jsem si dávala proto pozor, aby mi nezatekla barva do spojů. Pokud se  tak stalo, ihned jsem ji otřeba a když jsem si toho všimla až pozdě, když již byla zaschlá, nožíkem jsem ji seškrábla.   Po slepení těla domečku a zaschnutí jsem vleila  domeček do podstavce.   Střecha slouží zároveň jako víčko krabičky. Aby dobře držela na domečku je nutné ji vlepit do vnitřní části štítu trojúhelníčky díky kterým střecha drží na domečku celkem bytelně.   Poté následovalo vlepení štítů do jedné části střechy (střechu nemusíte zvnitřku malovat, já jí mám namalovanou, protože jsem nalepila ubrousek na střechu a pak se mi to přestalo líbit a tak jsem namalovala ještě druhou stranu a polepenou jsem použila jako vnitřní… )   Po slepení střechy jsem ještě měděnou barvou přetřela hrany a spojovací části tak, aby střeba byla jednolitě měděná. 

Stejně tak jsem přetrela  hrany a spojovací části u domečku.

A po zaschnutí pomocí suchého štětce a hnědé barvy jsem celému domečku dodala patinu.

Pomocí lakového fixu jsem domalovala detaily a hotovo.

Samozřejmě domalovávat není vůbec třeba, záleží  vždy na vás.

Celý domeček můžete (a nemusíte)  ještě přelakovat lakem ve spray.

Ještě jsem připravila trojdomeček (aby ti, kdo pijí jak černé, zelené i ovocné čaje si přišli na své) a u něj jsem zkusila druhou variantu postupu dekorace – tj. nejdříve slepit a pak namalovat. Myslím, že tento způsob je jednodušší…

 

Ale vy už se můžete pustit do práce sami – stavebnice domečků – jedno i trojdomečků – s výřezem srdíčka i s hladkými stěnami – polotovary na domečky můžete samozřejmě objednat v našem e-shopu.

Jednoduchý bez okénkajednoduchý s okénkem a trojdomek s okénky a také trojdomek bez okének.

Pokud se vám povede, vyfotografujte jej a pošlete mi fotku.

 

Ukázky prací našich zákazníků:

Komentáře