Perníčkové triko Tvoření s dětmi
  Přiznám se, že byť nafukovací barvy jsou již na trhu celkem dlouhou dobu, nechávaly mne dlouho vlažnou… Na dospělé oblečení bych je asi nikdy nepoužila a doporučované malování ještěrek na brouků na kameny mne taky nijak nelákalo…
 
    Moje dcera však o těchto barvách snila a tak mne docela potěšilo, když jsem je dostala na testování – už testovací barvy se vymykaly normálu – byly to reflexní růžová, žlutá, zelená a modrá… a tudíž jsem se rozhodla, že tentokrát bude rovnou testovat přímo Dominika.
 
     Do staršího trika jsem navlékla kartonovou krabici a ona jen tak od oka začala malovat její oblíbené téma – mandalu. Docela se jí dařilo, jen jsem ji musela stále upozorňovat, aby si již namalované nerozmazala, protože je nutné nechávat celkem velkou vrstvu barvy a rozmazání zde hrozí docela dost. Ale bylo vidět, že jí to nedělá problém (řešila to otáčením krabice).
     Než jsem stačila přinést papírové trubky, kterými jsem vycpala rukávy, pomalovala si čelenku a rovnou si ji nasadila na hlavu, aby se prý nerozmazala 🙂 Celé dílko jsme nechaly skoro celý den pořádně zaschnout.
   

 A poté jsme dle návodu začaly fénovat… A ONO NIC… jaké bylo naše zklamání. No popravdě maličko něco se stalo, ale nic z čeho bychom mohly být nadšené nebo co by připomínalo nafouknutí… prostě linky MALIČKO zvýrazněly.

Hodila jsem triko na hromadu prádla na žehlení, že jej alespoň večer přežehlím, aby nebylo sežvýkané… 

   

Na žehlení mám vždy u ruky kus pečícího papíru, přes který žehlím trika s malovánými obrázky… takže jsem jej použila i tentokrát… sotva jsem se přes papír dotkla trička stalo se NĚCO… pod žehličkou to začalo narůstat jak kdyby někdo na triko vysypal pytlík bonbónů marshmallows 🙂
Teprve nyní se dostavilo to správné nadšení. 

Dcera ihned začala malovat další triko a já zkusila alespoň obtáhnout již hotový obrázek na jiném tričku…

A proč jsem článek nazvali perníčkové triko?? Protože spolužáci mojí dcery jí ve škole řekli, že vypadá jak namalovaný perníček 🙂 

     TIP:

  • Trika peru naruby normálně v aut.pračce, zatím se žádná kontura neodloupnula, občas někde praskne, ale při běžném pohledu to vůbec není vidět…
  • Pomalujte chodidla froté ponožek a získáte protiskluzové ponožky pro malé i velké.
  • Kromě textilu můžete malovat na nejrůznější podklady, ale dětská trika u mne vítězí.
  • Na fixaci pokud to jen trochu půjde použijte výše zmíněnou žehličku nastavenou na bavlnu, výsledek je mnohem lepší než při použití fénu.
  • Balení PUFFY PAINT, které nabízíme v e-shopu, stačí na cca 6 dětských triček pomalovaných asi tak jako je pomalováno toto ukázkové.
  • Stejným způsobem se pracuje s 3D konturami firmy Marabu, kde máte širokou škálu barev na výběr. 
Komentáře