Hrnek s kočkou Dekorace

Když jsem tento hrníček kupovala v Ikea, hned mne napadlo, že to ouško je jako kočicí ocásek 🙂  A jak víte, od nápadu k realizaci u mne není nikdy daleko….
  Budete potřebovat obrázek kočky vytisknutý v odpovídající velikosti, měkkou tužku, hrneček a fixy na porcelán. Pokud plánujete malovat jen tento hrneček, nabízíme v našem e-shopu i samostatný černý fix na porcelán.
  Co se týče fixů na porcelán, tak momentálně testuji tři značky, první z nich – Folia – mám již odzkoušenou – dobře malují, ani po třech měsících, kdy ležely (a to je důležité, fixy na porcelán skladujte v horizontální poloze) v šuplíku, nevyschly. Pokud se dobře zapečou, tak můžete bez problémů nádobí mýt v myčce. Jediná nevýhoda – prodávají se jen po sadách….  Předlohu kočičky si můžete nakreslit vlastní, nebo použijte tuto 🙂

 Vytiskněte si ji a z rubu si měkkou tužkou obtáhněte všechny linky – nejlépe na okně, aby jste je viděli….

Hrnek před malováním důkladně odmastěte (použitje líh nebo ocet).

 Přiložte obrázek k hrnečku a přichyťte pomocí pásky.

Propiskou nebo jinou „ostrou“ tužkou obtáhněte všechny linky.

  A vymalovánka je hotová.

 Teď stačí obtáhnout a vybarvit. Samozřejmě můžete pracovat i štětečkem a barvami na porcelán, ale toto je mnohem snazší.

Fix jen protřepejte a lehce zatlačte na hrot, který se natáhne barvou a můžete malovat…

  Hrnek nechejte 4 hodiny zaschnout a poté je vypalte v elektrické troubě. Porcelán vždy dávejte do studené trouby a teprve poté ji zapněte na 160 st a zapékejte min. 60 min, nejlépe 90 min a po uběhnutí času vypněte trouby a nechejte v ní nádobí vychladnout.  A tady je výsledek…. přesně jak jsem si představovala….  A pokud si koupíte celou sadu, tak nebojte, další návod bude na tento talíř, kde využijte všechny barvy této sady. 

 

(Visited 2 113 times, 1 visits today)