Album Diskuse e-shop Odkazy Kontakt
Poháry s malůvkou a šikmé poháry Tisk Email
   Poháry s jogurto-zakysaným krémem zdobené malůvkami... plus tip na šikmé poháry :-)

 

 

 Když jsem byla malá, tak jsem nechtěla jíst jogurty, ale když mamka udělala tyhle poháry tak jsem se po nich mohla utlouct... a přitom se jedná o krém smíchaný z jogurtu a zakysané smetany ve stejném poměru. 

Doporučuji jogurt i smetanu vyšlehat spolu s vanilkovým cukrem nebo můžete osladit cukrem krupice. 

Do pohárů na dno nandejte libovolné ovoce a zalijte je Dortželé od dr.Oetkera. Po ztuhnutí želé nalijte na to umíchaný krém. 

 

 Zdobení jsem přidala jako další vychytávku já, aby poháry nebyly jen velmi chutné, ale i krásné. Používám  tekuté granko, má skvělé dávkování... ale samozřejmě by šlo rozmíchat kakao s trošičkou mléka a udělat hustší, ale tekutou směs... 

Na povrch smetany grankem udělejte spirálu a tu potom pomocí párátka protáhněte do krému. Podle směru, kterým protahujete, se vytváří vzor. 

 

 Nechejte vychladit v ledičce a podávejte....

 

PS. pokud se vám líbí poháry se zahnutou nožkou tak vám bohužel neporadím, kde se dají sehnat, já jsem koupila čtyři asi před šesti lety v nějaké prodejně s porcelánem a pak jsem je náhodou před třemi lety zahlédla tuším v Lidlu - poslední dva kousky - musela jsem je koupit, protože mi bylo vždy líto, když přijela tchýňka s tátošem, že jsem jich neměla dost i pro ně.... 

 

Nově jsem vyzkoušela nové želé, které se vůbec nevaří a malůvky dělám karamelovým topingem... a protože opakování je matka moudrosti, můžete se podívat ještě sem :-))

Další nápad jak poháry udělat zajímavé - po nalití želatiny na ovoce položte sklenky do nějaké misky. Srovnejte ovoce, aby bylo ponořené a nechejte ztuhnout.

Poté nalijte krém a před podáváním můžete místo malůvkou ozdobit třeba pravou šlehačkou :-)

 

Víte jaká je výhoda šikmo nalitých pohárů??? Můžete rovnoměrně pojídat ovoce v želatině  a krém.... :-)) 

Dobrou chuť.

Čerstvé ovoce, ovocná želatina, smetanovo-jogurtový krém, karamel, skořicová sušenka a káva..... takové malé nebe na zemi :-)) 

 

Zdravější varianta - čerstvé ovoce zalité agarem (želé z mořské řasy), slazené třtinovým cukrem.... krém z jogurtu a zakysané smetany, slazený medem a přimíchané plátky mandlí. 

Komentáře

avatar Marcela
0
 
 
Tohle vypadá skvěle. Určitě zkusím. Mám vyzkoušeno něco podobného. . k uvedeným ingrediencím jsem přidala i našlehaný tvaroh, ve vysokých sklenicích proložila malinami. Zdobila jsem nastrouhanou čokoškou a tenkou sladkou trubičkou. Ale nápad s grankem je moc efektní :)
Jméno *
Mail
Opište kód   
Přidat komentář
Storno
avatar Janík :-)
0
 
 
Vypadá to báječně a určitě brzy vyzkouším.
Co se týká pohárků, máme s přítelem stejné - jen v bílé barvě - a jsou z obchodu Kika.
Jméno *
Mail
Opište kód   
Přidat komentář
Storno
avatar Olga
0
 
 
Objevila jsem ty poháry, tak dávám odkaz :-) http://www.zmrzlinovepohar y.cz/zmrzlinove_pohary.html
Jméno *
Mail
Opište kód   
Přidat komentář
Storno
Jméno *
Mail
Opište kód   
Přidat komentář